Pasta cukrowa

4 produkt(ów)

na stronę

4 produkt(ów)

na stronę

Pasta cukrowa do depilacji, choć we wschodnich kulturach znana i wykorzystywana od wieków, u nas dopiero podbija rynek i serca kobiet. To zarówno alternatywa dla tych z bardziej wrażliwą skórą, jak i tych, które chcą spróbować czegoś odmiennego od popularnego usuwania zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Jak przygotować się do zabiegu, jakim jest depilacja pastą cukrową i na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej pasty?

Idealna dla wrażliwców

Nasza pasta jest odpowiednia dla osób z wrażliwą skórą. Może być także wykorzystywana do depilacji twarzy. Rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu łatwo zmyć jej resztki, i nie zostawia nieprzyjemnego wrażenia kleistości. Depilacja pastą cukrową nie jest tak bolesna, jak woskiem, ani nie uszkadza naskórka. To doskonałe rozwiązanie dla osób z żylakami i problemami z pękającymi naczynkami.

Paskowa czy bezpaskowa?

Pasta cukrowa do depilacji bezpaskowa lub paskowa jest dostępna w dwóch wariantach pojemności – 500 g oraz 1000 g. Bezpaskową rozgrzewamy w dłoniach i formujemy w małą kulkę. Następnie nakładamy bezpośrednio na skórę, przeciwnie do kierunku wzrostu włosa i odrywamy, teraz już zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Taki kawałek pasty możemy wykorzystać kilkukrotnie. Do depilacji pastą cukrową paskową będziemy potrzebować jeszcze podgrzewacza, szpatułki i pasków. Najpierw rozpuszczamy pastę do temperatury około 40-50 stopni. Bierzemy szpatułkę i rozprowadzamy substancję na skórze, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po naklejeniu i dociśnięciu paska, pociągamy go w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów. Zarówno jedna, jak i druga metoda, jest skuteczna i prosta.

Przygotowanie skóry do depilacji

Dzień przed planowanym zabiegiem należy zrobić dokładny peeling tych miejsc, które będą poddane depilacji. Można użyć specjalnej szczotki do ciała, skorzystać z gotowego kupnego peelingu, lub zrobić własną mieszankę na bazie cukru lub soli z dodatkiem wysokiej jakości oleju, np. oleju z awokado, kokosowego, oliwy z oliwek. Po peelingu można dodatkowo nawilżyć skórę, żeby przez dobę nie zdążyła się wysuszyć. Przygotujesz w ten sposób skórę, zmiękczysz i uwidocznisz włoski.

A po zabiegu?

Dokładne spłukanie resztek pasty, tonik bez alkoholu lub łagodny hydrolat i balsam nawilżający! Skórę należy również regularnie poddawać peelingowi, żeby zapobiec wrastaniu włosków pod naskórek. Depilacja pastą cukrową powinna być powtarzana co kilka tygodni, w zależności od tempa rośnięcia włosów.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij