...

Wosk kosmetyczny to bardzo znany produkt do depilacji, który cieszy się popularnością głównie ze względu na efekty, jakie można uzyskać, ponieważ gładka skóra utrzymywać się może nawet przez około cztery tygodnie. Właśnie z tego powodu na depilację woskiem często decydują się kobiety, które planują wakacje, czy dłuższy wyjazd. Przyznać trzeba, że jest to przecież bardzo komfortowe i pozostawia skórę miękką i przyjemną w dotyku na dłużej.


Spis treści:

1. Czym jest wosk kosmetyczny?
2. Wosk pszczeli
3. Wosk na zimno w plastrach
4. Wosk na ciepło


Czym jest wosk kosmetyczny?

Na samym początku warto w ogóle wspomnieć o tym, czym jest wosk kosmetyczny i, w jaki sposób jest pozyskiwany, a późnej również używany w kosmetyce. Wosk kosmetyczny to pewna grupa składników, które wykorzystywane są w przemyśle beauty. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie dostępne woski kosmetyczne nadają się do depilacji. Niektóre z nich wykorzystywane są przy produkcji balsamów, pomadek do ust, czy innych produktów nawilżających, ponieważ właściwości wosku są wręcz nieocenione.


Wosk pszczeli

Jednym z najbardziej podstawowych rodzajów wosku, jest właśnie wosk pszczeli. Powstaje on bezpośrednio z oczyszczonego plastra miodu. W jego składzie znaleźć można mieszankę estrów kwasów karboksylowych, tłuszczowych, a także węglowodorów parafinowych. Jego zapach jest bardzo przyjemny i neutralny. Doskonale sprawdza się do depilacji ciała właśnie ze względu na swoją płynną i bardzo plastyczną konsystencję. W kosmetologii jest po prostu nieoceniony.

Jaki rodzaj wosku warto wybrać? Sprawdź nasze woski do depilacji!


Wosk na zimno w plastrach

Jeśli chodzi o bardziej precyzyjne rozróżnienie wosków, z całą pewnością należy wskazać na wosk w plastrach na zimno. Taki plaster wystarczy ogrzać lekko w dłoniach bezpośrednio przed aplikacją. W taki sposób uzyska się bardziej plastyczną konsystencję, która precyzyjnie przylgnie do depilowanej, oczyszczonej wcześniej powierzchni ciała. Wosk na zimno w plastrach będzie doskonałym wyborem do depilacji w domowych warunkach, ponieważ jest mało wymagający i jest łatwy w użyciu.


Wosk na ciepło

Do wyboru jest jednak również wosk na ciepło. Podgrzewa się go do temperatury 37 stopni Celsjusza i nakłada szpatułką na oczyszczoną skórę, ponieważ ma formę płynną. Ta metoda wymaga nieco więcej wprawy, ale sprawia, że rezultat utrzymuje się przez dłuższy czas, ponieważ nawet do czterech tygodni, a włoski odrastają zdecydowanie słabsze.