...

Wosk to jedna z częściej wybieranych form depilacji. Jest bowiem jedną z kilku, które faktycznie pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. Efekty utrzymują się od 2 do 5 tygodni, co jest doskonałym rozwiązaniem na przykład przed wakacyjnym wyjazdem. Warto jednak wiedzieć, że rozróżnić można rodzaje depilacji woskiem i tym samym zdecydować się na depilację na gorąco, albo na zimno. Czym się między sobą różnią? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.


Spis treści:

1. Dlaczego warto wybrać wosk do depilacji?
2. Wosk w plastrach na zimno
3. Wosk do depilacji na gorąco
4. Na jaki rodzaj wosku warto się zdecydować?


Dlaczego warto wybrać wosk do depilacji?

Wosk do depilacji cieszy się ogromną popularnością. Głównie ze względu na to, że efekty depilacji utrzymują się przez dłuższy czas, a skóra pozostaje miękka w dotyku. Dodatkowo wosk potrafi być bardzo precyzyjny i tym samym pomóc w usuwaniu owłosienia nawet z niewielkich obszarów ciała, takich jak twarz, czy pachy. Obecnie rozróżnia się wosk na gorąco, oraz wosk na zimno. I jeden i drugi ma swoje plusy, o których warto wiedzieć.


Wosk w plastrach na zimno

Jedną z form wosku na zimno jest właśnie wosk w plastrach. Jest on stosunkowo łatwy do nałożenia. Sam zbieg trwa krótko i jest precyzyjny. Gotowe plastry należy po prostu nakleić na oczyszczoną powierzchnię skóry i oderwać zdecydowanym ruchem. Dodatkowym atutem jest to, że plastry nie powinny pozostawiać na skórze kawałków wosku, które czasami bywają trudne do usunięcia. Efekt utrzymuje się nawet około trzy tygodnie, a odrastające włoski są słabsze.

Potrzebny Ci wysokiej jakości wosk do depilacji? Wybierz jeden z naszych produktów!


Wosk do depilacji na gorąco

Wosk do depilacji na gorąco nie ma już postaci plastrów, a masy, która zostaje rozsmarowana na powierzchni skóry i odrywana od niej kawałkami. Wosk podgrzany jest do temperatury 37 stopni i nakładany bezpośrednio. Jego plusem jest to, że gorący wosk rozgrzewa cebulki włosów, co ułatwia ich dokładne usunięcie. Dzięki temu efekt ma szansę utrzymać się dłużej, czyli około cztery tygodnie. Skóra jest miękka i niepodrażniona.


Na jaki rodzaj wosku warto się zdecydować?

W tym przypadku polecana jest, zarówno pierwsza, jak i druga metoda. I wosk na zimno i wosk na ciepło ma swoje plusy i minusy. Warto po prostu zastanowić się, która opcja będzie wygodniejsza. Plastry, czy gorąca, plastyczna masa? Jest to istotne szczególnie, wtedy gdy zabieg wykonuje się samodzielnie w domowych warunkach.