...

Bez wątpienia depilacja woskiem jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się niechcianego owłosienia. To właśnie z tego powodu decyduje się na nią tak wiele osób, którym po prostu nadmierne włoski przeszkadzają, albo chcą pozbyć się ich z jakiegoś innego powodu. Depilację woskiem można przeprowadzić, zarówno samodzielnie w domowych warunkach, jak i w salonie kosmetycznym. Warto wiedzieć, jak długo utrzymuje się efekt po depilacji, oraz jak często można się na nią decydować.

 

Spis treści:

1. Na jak długo starcza depilacja woskiem?
2. Jak często można przeprowadzać depilację woskiem?
3. Co daje taka depilacja woskiem?


Na jak długo starcza depilacja woskiem?

Celem depilacji woskiem jest to, aby skóra przez długi czas pozostawała gładka i przyjemna w dotyku. Zdecydowanie efekty utrzymują się dłużej, niż w przypadku klasycznej depilacji maszynką, czy nawet kremem depilującym. Depilacja woskiem pozwala na usunięcie włosa wraz z jego cebulką, co oczywiście znacznie spowalnia jego odrost. Z tego powodu jest to o wiele skuteczniejsza metoda, niżeli jedynie przycinanie włoska względem powierzchni skóry. W takim więc razie, na jak długo starcza depilacja woskiem? Efekty utrzymują się od 4 do 6 tygodni. Jest to więc idealny wybór dla osób, które lubią na dłużej cieszyć się gładką skórą, albo wyjeżdżają w podróż i nie chcą myśleć o depilacji.


Jak często można przeprowadzać depilację woskiem?

Dużym plusem depilacji przy pomocy wosku, jest również to, iż można wykonywać ją regularnie i w tej kwestii nie ma żadnych większych przeciwwskazań. Niemniej jednak trzeba poczekać aż włoski trochę odrosną. W przeciwnym razie nie uda się ich uchwycić woskiem. Najlepiej sprawdzą się te, które mają 1-2 centymetry długości. W ten sposób przykleją się one stabilnie do wosku i będzie można je bezpiecznie usunąć jednym ruchem. Z tego też powodu można zachować regularność depilacji i wykonywać ją zawsze, wtedy gdy zajdzie taka potrzeba.


Co daje taka depilacja woskiem?

Oczywiście na pierwszym miejscu jest wygoda. Ten rodzaj depilacji pozwala cieszyć się gładką i miękką skórą na dłużej, co jest szczególnie istotne, chociażby podczas wakacyjnych wyjazdów. Oprócz tego, po każdej przeprowadzonej depilacji, włoski odrastają wolniej, a do tego są jaśniejsze i słabsze, a to również sprawia, że są mniej widoczne i łatwiej usunąć je później jakąkolwiek metodą depilacji, co również znacznie poprawia komfort.