...

Depilacja przy pomocy wosku jest niezwykle wygodna. Głównie dlatego, iż w ten sposób można uzyskać długotrwałe efekty, po których skóra będzie miękka i przyjemna w dotyku. Do tego rezultaty utrzymują się naprawdę długo, co jest bardzo komfortowe, chociażby podczas wakacyjnych wyjazdów. Warto jednak wiedzieć, jak wykonać ten zabieg prawidłowo, aby nie podrażnić skóry. Podstawą będą również produkty wysokiej jakości, na które koniecznie należy również zwrócić uwagę.
 

Spis treści:

1. Jak przygotować skórę do depilacji woskiem?
2. Jak wybrać odpowiedni wosk do depilacji?
3. Jakie akcesoria są niezbędne do prawidłowej depilacji? 


Jak przygotować skórę do depilacji woskiem?

Niezależnie od tego, która część ciała podlegać będzie depilacji, bardzo ważne jest to, aby odpowiednio ją przygotować. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny i komfortowy, a skóra nie zostanie podrażniona. Aby lepiej usunąć niechciane owłosienie, z całą pewnością w pierwszej kolejności należy odtłuścić skórę. Można to zrobić, chociażby przy pomocy specjalnych chusteczek. Następnie warto wykonać porządny peeling, który umożliwi usunięcie martwego naskórka i tym samym lepszą przyczepność wosku do depilowanej skóry. W ten sposób już za pierwszym razem będzie można usunąć niechciane owłosienie i tym samym nie podrażnić nawet najdelikatniejszej skóry.

Potrzebne Ci dobrej jakości woski do depilacji? Sprawdź koniecznie naszą ofertę! 


Jak wybrać odpowiedni wosk do depilacji?

Bardzo ważne jest również to, aby umiejętnie wybrać odpowiedni wosk do depilacji. Obecnie na rynku jest ich naprawdę wiele, co sprawia, że, z całą pewnością każdy znajdzie dla siebie ten, który odpowiada danym potrzebom. Na pewno należy wyróżnić wosk w dropsach, który bez trudu można rozpuścić w specjalnym podgrzewaczu i tym samym uzyskać jednolitą masę, która będzie w pełni gotowa do nakładania na skórę. Wskazać można także na wosk w rolce, który niestety jednak wymaga nieco więcej wprawy, oraz precyzji, podczas nakładania go i z tego też powodu polecany jest osobom, które mają za sobą już doświadczenia z woskiem. 


Jakie akcesoria są niezbędne do prawidłowej depilacji?

Oczywiście do przeprowadzenia prawidłowej depilacji, niezbędne są odpowiednio dobrane akcesoria. Chodzi tutaj, chociażby o dobrej jakości podgrzewacz do rozpuszczenia wosku i utrzymania go w odpowiedniej temperaturze, a także o plasterki do odrywania wosku i szpatułki, które ułatwią jego rozprowadzenie po każdej dowolnej części ciała. Dzięki temu taka depilacja będzie niemalże przyjemnością.