...

Niewątpliwie depilacja jest jednym z częściej przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych. Obecnie istnieje wiele jej rodzajów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie ten, który pasować będzie w 100% i spełniać postawione oczekiwania. Zawsze jednak warto zadbać o to, aby depilacja była bezpieczna i przeprowadzona w pewnych warunkach.


Spis treści:

   1. Jak uniknąć podrażnień?
   2. Bezpieczna depilacja maszynką. Co to oznacza?
   3. Bezpieczna depilacja woskiem
   4. Jak dbać o higienę podczas depilacji?


Jak uniknąć podrażnień?

Podrażnienia po depilacji to dość bolesny temat! Chyba żadna z pań nie chce na swoich nogach nieatrakcyjnych i dodatkowo często bolących krostek, oraz zadrapań. Aby tego uniknąć, wcześniej warto się odpowiednio przygotować. Prawidłowo dopasowane kosmetyki, oraz sama metoda depilacji, z całą pewnością pomoże uniknąć krostek lub wysypki i pozwoli cieszyć się nienagannie gładką skórą, która będzie przyjemna w dotyku i atrakcyjna wizualnie.


Bezpieczna depilacja maszynką. Co to oznacza?

Maszynka do golenia jest jedną z najczęściej wybieranych opcji, choć często to właśnie ona wiąże się z ewentualnymi podrażnieniami i bolesnymi krostkami. Jak tego uniknąć? Zdecydowanie poleca się wcześniejsze wykonanie peelingu, który usunie zanieczyszczenia i pozostawi skórę gładką. Do depilacji maszynką zawsze należy używać ostrej, nowej maszynki, która zapewnia doskonały poślizg na skórze. Po depilacji, golone miejsca należy odkazić, a dodatkowo nałożyć balsam nawilżający.


Bezpieczna depilacja. Sprawdź nasz niezawodny podgrzewacz do wosku!


Bezpieczna depilacja woskiem

Jedną z popularnych metod jest również depilacja przy użyciu wosku. Pozwala ona uzyskać doskonałe efekty, które utrzymają się przez długi czas, ponieważ nawet przez około miesiąc. Wosk jest jednak mocny i może podrażnić skórę. Dlatego należy przed jego nałożeniem wykonać peeling, który ją odtłuści i zapewni lepszą przyczepność wosku bezpośrednio do włosków. Wosk musi być utrzymany w odpowiedniej temperaturze i w miarę możliwości hipoalergiczny. Po depilacji również najważniejsze jest nawilżenie i ukojenie skóry.


Jak dbać o higienę podczas depilacji?

Bezpieczna depilacja to taka, która spełnia wszelkie kryteria higieniczne. To dlatego, aby nie podrażniać skóry i nie narażać się na trudno gojące się ranki, z całą pewnością warto zwracać uwagę na wcześniejsze oczyszczanie skóry, sprzęty niezbędne przy depilacji, a także na późniejsze traktowanie skóry, która nie powinna być od razu wystawiana na działanie promieni słonecznych i powinna być dobrze nawilżona.