Akcesoria jednorazowe

9 produkt(ów)

na stronę

9 produkt(ów)

na stronę

Zabiegi depilacji przeprowadzane powinny być zawsze z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych. O ile w warunkach domowych odpowiadamy za własne zdrowie i mamy styczność z patogenami obecnymi w naszym codziennym życiu, w gabinecie zagrożeń jest więcej. Dlatego profesjonalne salony kosmetyczne potrzebują wielu jednorazowych akcesoriów do depilacji, które zabezpieczą klienta podczas zabiegu i zagwarantują sterylne warunki.

Zabezpieczenie gabinetu

W gabinecie, gdzie wykonywane są bardziej inwazyjne zabiegi, niezbędne jest zachowanie pełnej sterylności. Przykładem takiego zabiegu jest depilacja, ponieważ może podczas jej przeprowadzania dojść do uszkodzenia naskórka. To może prowadzić do zakażenia, dlatego do pomieszczenia wejść mogą tylko odpowiednio ubrane i przygotowane osoby. Obuwie i ubrania wierzchnie zostawia się na zewnątrz. Powinnaś natomiast otrzymać klapki kosmetyczne jednorazowe, które pozwolą Ci uniknąć bezpośredniego kontaktu skóry z podłogą.

Dobrą praktyką są również papierowe osłonki na łóżko kosmetyczne. Wymienisz je po każdej klientce, dzięki czemu pot czy naskórek nie będą osadzać się na leżance. Zmniejszy to częstotliwość, z jaką musisz dezynfekować stanowisko pracy i pozwoli na zmniejszenie odstępów czasu między kolejnymi osobami poddawanymi zabiegom.

Sterylna bielizna

Podczas zabiegu usuwania zbędnego owłosienia z okolic bikini, ud, brzucha czy pośladków niezbędne będzie zamienienie ubrań na bieliznę kosmetyczną. Każda kosmetyczka powinna zaopatrzyć gabinet w tego typu papierową odzież. Czasem dostępne są też papierowe kaftany, jeżeli zabieg jest obszerny i wymagał będzie odsłonięcia większych partii ciała.

Na ubraniach gromadzą się bakterie, wirusy, drobnoustroje, a także pot oraz martwy naskórek. Zdjęcie odzieży, zdezynfekowanie ciała pozwoli na odizolowanie tych czynników w trakcie zabiegu. Bielizna jednorazowa kosmetyczna pozwala zabezpieczyć i osłonić miejsca intymne w sterylny sposób. Zapewnia też psychiczny komfort klientce podczas zabiegu, jak i w czasie przemieszczania się po gabinecie.

Zabezpieczenie preparatów

Również wykorzystywane podczas depilacji preparaty powinny być zabezpieczone. Na opakowaniu zbiera się wiele patogenów, dlatego doskonałym wyborem jest osłonka papierowa na puszkę z woskiem. Zapobiegnie ona przedostawaniu się drobnoustrojów ze środowiska zewnętrznego do preparatu, a jednocześnie wosk nie będzie brudził zewnętrznej strony opakowania.

Jednorazowe akcesoria do depilacji to również wykorzystywane przez kosmetologa rękawiczki czy maseczka, a także szpatułki, których pod żadnym pozorem nie można używać wielokrotnie. Ręczniki papierowe do oczyszczania ciała również są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Dbanie o dezynfekcję przestrzeni i sprzętów jest obowiązkiem każdego, kto wykonuje zabiegi na ludzkim ciele. Kosmetyczki powinny zapewniać najwyższy standard sanitarny i posiadać wszystkie niezbędne akcesoria na miejscu w gabinecie.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij